איך לעלות על אוטובוס

יום ראשון בבוקר זה תמיד זמן לחוץ בתחנות המרכזיות. כשיש מאה חיילים שצריכים לעלות על אוטובוס ורק חמישים מקומות פנויים, נוצרת סיטואצייה שבה מי שדוחף עולה, ומי שלא נתקע מאחורה. הנה הסבר פשוט איך לעלות על אוטובוס, כולל כמה טיפים יעילים.

השיטה
קודם כל, במקרה ויש לך תיק, אז תצטרך לשים אותו למטה לפני שתעלה. רוב האנשים נעמדים עם התיקים שלהם בצד שבו נמצאת הדלת, ואז נתקעים בתור ארוך כשהם מנסים להיכנס (אחרי שהם שמו את התיק במטען). הרבה יותר חכם לחכות בצד הנגדי, להניח את התיק שם, ואז להגיע אל הדלת דרך הצד הקדמי של האוטובוס. למרות שיש יותר מרחק ללכת, יוצא שמדלגים על כל התור והדחיפות, ולכן מי שעובד על פי השיטה הזאת כמעט תמיד יספיק לעלות.

אם עשית את זה כמו שצריך (בלי להתמהמה) אבל אתה עדיין נתקע בתור, יש כמה דברים נוספים שאתה יכול לעשות:

1. במקום לנוע עם הפנים קדימה, עדיף להתקדם על הצד (במיוחד בשביל להכנס אל “הזרם” של האנשים שנכנסים בדלת).

2. להיות אסרטיבי. אל תיתן לאחרים לעקוף אותך סתם, ואל תתבייש להידחף כשצריך. אתה בתור לאוטובוס, לא במסעדת יוקרה.

3. אל תבזבז זמן בלבכות אל כמה שזה לא מנומס, לא הוגן וכו’. אין דבר יותר מעצבן מהאנשים שחופרים בתור. זה המצב, שום דבר שתגיד לא ישנה את זה, עדיף להשלים עם זה ופשוט לשחק את המשחק כמו שהוא.

טיפים
1. אם האוטובוס עומד להתמלא, תשב במושב הזמין הראשון. מי שמדלג על המושבים הפנויים מקדימה ומתקדם אל האחורה של האוטובוס סתם, הרבה פעמים נתקע בלי מקום לשבת.

2. למי שלא אוהב לשבת בשמש- זה לא בעיה לחשב איפה עדיף לשבת מהבחינה הזאת. השמש מגיעה מכיוון מזרח בבוקר, דרום בצהריים, ומערב בערב. תחשבו בהתאם לכיוון הנסיעה שלכם איפה הכי טוב לשבת.

3. למרות הכל, אסור לשכוח שבסך הכל מדובר בנסיעה אוטובוס. לא צריך להיסחף- אל תתחילו לדחוף סבתות זקנות הצידה כי אתם רוצים לתפוס מקום.