?אני לא מצליח לעבור את הבוחן מסלול, מה יהיה איתי

בכל קבוצה של חיילים, תמיד יהיו כמה שבשבילם הבוחן הוא דבר קשה מאוד, ואחד או שניים שבשבילם הוא נראה בלתי אפשרי. מה שחשוב לדעת זה שבסוף כולם עוברים את הבוחן. באמת שמכל הדברים לדאוג לגביהם במהלך הטירונות, זה אחד מהפחות משמעותיים. קודם כל, לוקחים את כל אלה שלא עוברים בפעם הראשונה, ומתרגלים איתם כמה פעמים עד שכמעט כולם עוברים.

את החברה שעדיין לא מצליחים, המ”כים לוקחים לתרגול אישי של המתקן שיש להם בעיה איתו (בדרך כלל הקיר) ולתרגולי כושר. חשוב לזכור שהכושר של כולם משתפר בכל מקרה, בגלל האימונים הכלליים בטירונות, מה שעוזר ככל שעובר הזמן. בשלב הזה נותנים למי שעדיין לו מצליח לעשות את הבוחן שוב ושוב, בדרך כלל כשחברים שלו מהמחלקה רצים איתו (מה שעוזר גם מבחינה של רבאק ורעל, וגם בגלל שדוחפים אותו בריצה). פה בדרך כלל כולם כבר מצליחים לעבור, לא משנה מה הייתה הבעיה. במקרים מאוד, מאוד נדירים יהיה מצב שהחייל לא מצליח לעבור את הבוחן, וזה בדרך כלל כי הוא לא רוצה לעבור אותו מסיבה כלשהי. במקרים כאלה כבר מטפלים באופן אישי, כי זה כבר עניין פחות רשמי שתלוי באיזה יחידה אמורה לקלוט את החייל, ומה הרמה הכללית שלו.

לסיכום, אין מה להילחץ מהבוחן. בסופו של דבר, גם אם זה נראה בלתי אפשרי בהתחלה, כולם עוברים אותו בסוף, והוא לא משפיע עליך בהמשך השירות. חשוב לציין שהרבה פעמים דווקא החיילים שקשה להם עם הבוחן מקבלים הרבה קרדיט מהמפקדים בטירונות, כי זאת הזדמנות להוכיח שיש לך רבאק וכוח רצון.