?אני מתגייס עוד מעט לקרבי, והכושר שלי לא טוב, מה יהיה איתי

יש שני צדדים לנושא הזה. קודם כל (והכי חשוב), זה לדעת שאין מה לדאוג. כל האימונים בטירונות מבוססים על ההנחה שיש אנשים שמגיעים לצבא עם כושר אפסי. אימוני כושר (ריצות, שכיבות שמיכה וכו’) מתחילים מהרמה הכי בסיסית שיש, ולאט לאט עולים בקושי ואינטנסיביות (כמה מהר תלוי באיפה אתה משרת). גם לחיילים שהגיעו בלי כושר בכלל יש הזדמנות להשתפר עם הזמן.

מצד שני, חשוב לציין שכושר זה כן דבר שמאוד עוזר. ככל שתגיע עם כושר יותר טוב, יהיה לך יותר קל בהתחלה, והסיכויים שתסבול מפציעות בהמשך יהיו קטנים יותר באופן משמעותי. בנוסף, ככל שהכושר שלך יהיה יותר טוב, יהיה לך יותר קל להתבלט לטובה במהלך האימונים (מאוד יכול לעזור למי שמעוניין לצאת לקורסים פיקודיים). כמובן שעדיף להגיע עם כושר כמה שיותר טוב, אבל במקרה ונזכרת מאוחר מדי להתחיל להתאמן (קורה, לא נורא), אז גם רמה מאוד בסיסית של כושר עדיפה כל כלום (גם אם מדובר רק בכמה ריצות קצרות של קילומטר). מה שחשוב זה שלגוף שלך תהיה הזדמנות להתרגל למאמץ הגופני לפני הצבא, כדי להימנע מהשוק הראשוני.

לסיכום, זה בסדר להתגייס לקרבי בלי כושר, אבל כושר טוב יכול לעזור. כל רמה של כושר עדיפה על כלום. בנוסף, כל מי שמחליט להתאמן לפני צבא, חייב להיזהר מפציעות במהלך האימונים.