אתה לא חזק מנטלית כמו שאתה חושב

הרבה אנשים חושבים שהם חזקים מנטלית. קשה לסתור את האמירה “יש לי הרבה כוח רצון” כי, בניגוד לכושר פיזי, קשה לראות ביטוי לכוח הסבל של בן אדם ביום יום. לכל מי שזורק לאוויר בלי מחשבה את העובדה שהוא חזק מנטלית (ובמיוחד מי שמזניח אימונים גופניים כי הוא חושב שהוא יוכל להסתדר בגיבושים רק בזכות הרצון), תעצרו שנייה ותחשבו: “איך אני יודע שאני חזק מנטלית?”

להגיד שאתה פשוט יודע שאתה חזק מנטלית זה בולשיט. אם אף פעם לא עמדת במבחן אמיתי של רצון, אין לך שום דרך לדעת אם אתה חזק מנטלית או לא. רוב האנשים חושבים שהם חזקים, אבל מעטים מצליחים לעמוד במבחן התוצאה. הרבה מהאנשים שעפים בתחילת הגיבוש הם חבר’ה בדיוק כאלה, שחשבו שהם יסתדרו בזכות כוח הרצון, אבל נשברים ברגע שהם נתקלים באתגר אמיתי בפעם הראשונה.

האמת היא פשוטה- עד שלא נבחנת, אתה לא יכול לדעת אם אתה חזק מנטלית או לא. מי שרוצה, מוזמן להמשיך לחיות באשליה הנוחה שהוא פשוט “יודע” שהוא חזק. מי שלעומת זאת מעוניין לגלות את האמת, שיציב לעצמו מבחן. לך למקום שקט, תפתח שעון, ותהיה עכשיו שעה במצב שתיים. בלי ויתורים, בלי להוריד ברכיים, בלי להגיד “עזוב, יהיה בסדר”. זה בסך הכול אקט קצר של שעה, אם אתה לא מסוגל להתמודד עם קצת סבל במשך שעה, למה שתוכל לעשות את זה בזמן גיבוש של שלושה ימים? או במהלך מסלול של שנה וחצי?

מבחן המנטליות יכול להיות כל דבר מתאים. מצב 2, להתלות ממתח, ספרינטים וזחילות. תמצא אקט שנראה לך בלתי אפשרי, ואז תבצע אותו בלי להישבר. עד שעשית את זה (או משהו דומה), אין לך שום מושג אם אתה באמת חזק מנטלית, או סתם עוד מישהו שעובד על עצמו.