יחידת הלוט”ר

ייעוד היחידה
יחידת הלוט”ר הינה יחידת ההדרכה הצה”לית לתחום הלוחמה בטרור. ליחידה שלושה מדורים מרכזיים, אשר אחראיים על תחומי הדרכה שונים.
מדור הלוט”ר- אחראי על כל נושא הכשרת הלוט”ר ליחידות התערבות והשתלטות בצבא.
מדור צלפים- אחראי על העברת קורס צלפי טרור, ועל פיתוח ולימוד התו”ל בנושא.
מדור אפ”ק- אבטחה, פריצה קרה, ו”קופים” (לוחמים שנכנסים למבנים בדרכים בלתי קונבנציונאליות, באמצעות שימוש בטכניקות טיפוס, סנפלינג וכו’).
בנוסף, קיים בבית הספר ללוט”ר גם מדור קליעה צליפה, אך המדריכים והמדריכות בו אינם לוחמים ביחידת הלוט”ר, אלא מש”קים שאחראים על העברת תכנים שונים.

מורשת קרב
אין ליחידה מורשת קרב משמעותית. המדריכים משרתים עם תקן של לוחם ומשתתפים לפעמים בפעילות מבצעית בשביל לצבור ניסיון, אבל באופן כללי כמות הפעילות נמוכה ביחס ליחידות לוחמות אחרות (היחידה מתמקדת בעיקר בהדרכה).

המסלול
המסלול נמשך שנה, ובמסגרתו מוכשרים החיילים על כלל תחומי לוחמת החי”ר, עם דגש מיוחד על נושא הלש”ב, הלוט”ר, שימוש בנשק ארוך וקצר, וקרב מגע ברמה גבוהה.

איך מגיעים
ליחידה מגיעים דרך גיבוש יח”טיות כפיר (משותף לגיבוש עוקץ).
דרך נוספת להגיע ליחידה היא ליפול מיחידה התנדבותית (מטכ”ל, שייטת וכו’) במהלך המסלול, ואז להגיע למסלול ביחידת הלוט”ר לאחר ראיון.
הדרך השלישית לעבור הסמכה מקצועית כמדריך לוט”ר היא לסיים מסלול ביחידה מובחרת שעוברת קורס לוט”ר, ואז לעבור קורס מש”קי לוחמה (קורס של בערך חודשיים וחצי). לאחר מכן תחזור ליחידה המקורית שלך, על מנת לשמש כמדריך מקצועי ולוחם.

נתונים
פרופיל 82 ומעלה, ללא סעיפים פוסלים (אפשר להתקבל עם מספר בינוני במשקפיים: עד בערך 6- וצילינדר נמוך).
קב”א 48 ומעלה, עם העדפה לקב”א גבוהה (52+).