יחידת מגלן

ייעוד היחידה
הייעוד העיקרי של היחידה הינו סודי ולא ניתן לפרט אותו. בקווים כללים, אפשר לומר שהיחידה מתעסקת בנ”ט, בהפעלת ציוד יעודי, ובנוסף מתפקדת בתור כוח חי”ר מובחר.

מורשת קרב
היחידה הוקמה ב-1986, על מנת לתפקד כסיירת נ”ט בעלת ייעוד מסווג. היחידה שימשה כסיירת רגילה במשך תקופה ארוכה, והיכולות המרשימות של חייליה בלטו כשהיחידה תפקדה ככוח מיוחד באיו”ש במהלך האינתיפאדה השנייה. לאחר מכן, היא שבה ובלטה במהלך מלחמת לבנון השנייה, שם הצליחו חיילי היחידה להשמיד כ-150 משגרים ומצבורי רקטות במהלך מבצע “נערי החוף”. ההצלחות הרבות של היחידה גרמו לכך שהודבק לה הכינוי “ציידת מחבלים”.

המסלול
המסלול נמשך שנה וארבעה חודשים, ובמהלכו עוברים הלוחמים תכנים רבים של לוחם חי”ר רגיל (ברמה גבוהה מאוד), ותכנים נוספים, כמו לו”ז, הסוואה, שדאות, ניווטים רגליים ורכובים, נ”ט, אמצעים ייעודיים, קרב מגע ועוד.

איך מגיעים
קיימות שתי דרכים עיקריות להגיע למגלן:

גיבוש מרכזי
מלש”ב אשר ביצע גיבוש לאחת מיחידות ההתנדבות: טיס / מטכ”ל / שייטת 13 (דרך יום סיירות), סיים את הגיבוש במלואו, ולא התקבל ליעד, יהיה זכאי לראיון מגלן.

גיבוש יח”טיות
ניתן להגיע ליחידה דרך גיבוש היח”טיות של צנחנים (שבוע לאחר הגיוס). רצוי לציין מוטיבציה ורצון להגיע ליחידה בראיון שלאחר הגיבוש.

בנוסף, מי שנופל מיחידה התנדבותית (מטכ”ל, שייטת וכו’) במהלך המסלול, יכול להגיע למסלול במגלן לאחר ראיון.

נתונים
פרופיל 82 ומעלה, ללא סעיפים פוסלים.
בעקרון נדרשים נתונים מספיק גבוהים על מנת להתקבל דרך יום סיירות, אבל מי שמגיע דרך גיבוש יח”טיות יכול להתקבל גם עם נתונים נמוכים יותר (קב”א 48 ומעלה) ועם סעיפים מסוימים שפוסלים יום סיירות (כגון מספר בינוני במשקפיים; עד בערך 6- וצילינדר נמוך).
כל מי שזכאי לצאת לגיבוש היח”טיות יכול להתקבל ליחידה.