ערעור על הפרופיל הרפואי

דרכי הטיפול באדם אשר מעוניין לערער על הפרופיל הרפואי שלו, משתנים בין מלש”ב אשר עוד לא התגייס, לבין חייל אשר כבר נמצא בתוך המערכת הצבאית.

ערעור על פרופיל רפואי לפני הגיוס
במידה ואתם רוצים להעלות או להוריד את הפרופיל הרפואי, עליכם ללכת לרופא פרטי ולהביא ממנו מסמכים שמסבירים את הבעיה הרפואית שלכם. חשוב להדגיש מדוע הבעיה יותר/פחות חמורה ממה שצה”ל קבע לכם. לאחר מכן יש לשלוח פקס למיטב (03-7388880), ולכתוב שאתם מעוניינים לשנות את הפרופיל הרפואי שלכם. צריך לשלוח גם את כל המסמכים שהרופא הביא לכם. יש לציין שם, מספר זהות, וטלפון.
במקרה והצבא יחליט שבאמת יש עילה לשינוי הפרופיל, ייצרו איתכם קשר על מנת לקבוע ועדה רפואית שבה יבחן המקרה שלכם.

ערעור על פרופיל רפואי אחרי הגיוס
במידה ותרצו לשנות את הפרופיל אחרי הגיוס, יש לקבוע ועדה רפואית דרך רופא היחידה. תצטרכו ללכת לרופא מומחה (דרך הצבא) שיקבע שחל שינוי במצבכם באופן שמצדיק את השינוי בפרופיל.

חריג חי”ר
במקרים מסוימים ניתן להוציא אישור רפואי אשר מאפשר לחייל בעל פרופיל לא קרבי (64 ומטה), לשרת בתפקידים קרביים (הדורשים פרופיל 72 ומעלה). הדבר דורש חוות דעת של רופאים מומחים, וועדה רפואית בדומה לתהליך של ערעור על פרופיל.

שינוי במצב רפואי לפני הגיוס
אם כבר נקבע לכם הפרופיל הרפואי, ומצבכם הבריאותי השתנה לפני הגיוס (ניתוח, תאונת דרכים וכו’), אתם מחויבים לדווח על זה לצבא. יש לעדכן את מיטב בפקס (03-7388880), שכולל פרטים לגבי השינוי הבריאותי, ומסמכים רפואיים המאשרים אותו. כעבור פרק זמן תקבלו מכתב אשר מודיע האם הפרופיל הרפואי שלכם יישאר זהה, או האם עליכם לעבור וועדה רפואית נוספת שתכריע בנושא.